1.     


Youtube filmuko nuoroda
Vietovės.Lt puslapio adresas
Apie miesto dalį

Apie kaimą Širvintų rajone žr. Markučiai (Širvintos).
Markučiai – Vilniaus miesto dalis, esanti į pietryčius nuo miesto centro, kalvotoje vietovėje kairiajame Vilnios krante (ties Kaukysos žiotimis). Iš šiaurės juosia Vilnia (kitapus – Belmontas), iš vakarų ribojasi su Paupiu, Rasų kolonija, iš pietų juosia Vilniaus–Naujosios Vilnios geležinkelio atkarpa (kitapus – Rasos, Ribiškės, rytuose dunkso miškai (už jų – Žemasis Pavilnys). Patenka į Pavilnių regioninį parką, yra Markučių kraštovaizdžio draustinis (saugomi raguvynų eroziniai latakai).
Išlikęs Markučių dvaras su parku, Šv. Varvaros koplyčia. Dvare įrengtas rusų poeto A. Puškino muziejus (įkurtas 1948 m., pirmasis literatūrinis muziejus Vilniuje). Markučių ąžuolyne buvo pirmoji Lietuvos kunigaikščių vasarvietė.
== Etimologija ==
XIV a. Markučių dvaras priklausė didžiajam kunigaikščiui. Jis turėjo du centrus – Guras (kairiajame Vilnios krante) ir Zavilenska (dešiniajame Vilnios krante). Iš pradžių vietovė buvo žinoma kaip Sakalaičiai. Markučių vietovardis aptinkamas nuo 1712 m. 1810 m. A. Chodkevičius dvarą pardavė Vilniaus iždininkui J. Eismuntui, kuris jį pavadino Svistapole. XX a. minimas Vilnių dvaras.
== Istorija ==
Dvarvietė žinoma nuo XIV a.
Markučiai prie Vilniaus miesto prijungti XX a. 1-ajame dešimtmetyje.

Tekstas automatiškai nuskaitytas iš Vikipedijos puslapio, todėl gali pasitaikyti klaidų. Plačiau apie miesto dalį - lietuviškoje Vikipedijoje.


Atsitiktiniai kelių turai

2230 (Žvelsėnai-Pikteikiai)
4729 (Lentvaris-Kariotiškės-Raudonė I)
3302 (Išlaužas-Klebiškis-Igliauka)
3702 (Kaukolikai-Nausėdai-Raudoniai)
2011 (Krakės-Dovydiškiai-Grinkiškis)
4007 (Kairiai-Norušaičiai-Degučiai)
2410 (Jurkštai-Šimonys-Nociūnai)
4911 (Vijeikiai-Biliakiemis-Kuktiškės)
2932 (Pašvitinys-Lauksodis)
4710 (Elektrėnai-Pastrėvys-Strėvininkai)