1.     


Youtube filmuko nuoroda
Vietovės.Lt puslapio adresas
Apie kaimą

Pašaltuonys – kaimas Jurbarko rajono savivaldybėje, 8 km į vakarus nuo Eržvilko, dešiniajame Šaltuonos upės krante. Seniūnaitijos centras. Stovi medinė Pašaltuonio Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia (pastatyta 1890 m.), veikia Pašaltuonio pagrindinė mokykla, biblioteka, Pašaltuonio bendruomenė „Šaltuona“.
== Etimologija ==
Pradinis kaimo vardas XVI a. buvo Labaukštai (pagal Labaukšto upelį, kuris ties kaimu įteka į Šaltuoną). Vėliau XVII a. kaimui prigijo vardas pagal didesnę upę – Šaltuoną. Abiem atvejais tai vandenvardinis vietovardis.
== Istorija ==
1575 m. minimas kaip Labaukštai, vėliau prigijo Pašaltuonio vardas.
1990 m. rugsėjo 13 d. įvyko viena didžiausių Lietuvoje dislokuotos Sovietinės kariuomenės istorijoje tragedijų. Vykstant į mokymų rajoną, tos dienos rytą Pašaltuonio kaime apsivertė karinis sunkvežimis, vežęs Tauragėje stovėjusio desantininkų bataliono trečiosios kuopos karius. Užsiliepsnojo prakirstas kuro bakas, ugnis ir dūmai įkalino uždarame kėbule sėdėjusius karius. Nuo žaizdų mirė 12 žmonių, o dar 7 pateko į ligoninę. Tragediją tyrė SSRS gynybos ministro vadovaujama aukštų kariškių grupė. Karinis tribunolas teisė lydėjusį karininką ir vairuotoją. Incidento vietoje, priešais Pašaltuonio mokyklą, pastatytas akmuo su žuvusių vardais ir įrašu „Pašaltuonio gyventojai“.

Tekstas automatiškai nuskaitytas iš Vikipedijos puslapio, todėl gali pasitaikyti klaidų. Plačiau apie kaimą - lietuviškoje Vikipedijoje.


Atsitiktiniai kelių turai

3701 (Kulai I-Mažieji Rūšupiai)
3907 (Šalčininkai-Čiužiakaimis-Mažosios Sėlos)
5228 (Parudaminys-Rakonys-Tumosai)
1816 (Liutonys-Žiežmariai-Dovainonys)
142 (Kaišiadorys-Žiežmariai)
3916 (Eišiškės-Tausiūnai-Dailidės)
4506 (Vališkiai-Kuisiai)
2902 (Linkuva-Degesiai-Gedučiai)
3621 (Antanašė-Aleksandravėlė-Suviekas-Grumblinai)
2701 (Seda-Pašilė-Ylakiai)