Dreverna – kaimas Klaipėdos rajono savivaldybės pietvakariuose, šalia Kuršių marių, prie Drevernos upės. Seniūnaitijos centras.
Pro kaimą eina kelias 2206 Priekulė–Dreverna–Svencelė su Drevernos tiltu šalia Karaliaus Vilhelmo kanalo. Veikia Drevernos pagrindinė mokykla, biblioteka, darželis, paštas (LT-96017), mažų laivų prieplauka iš jos vasaros metu plaukia keltas į Juodkrantę, veikia kempingas. Gamtos paminklas – Drevernos akmuo (vienas iš retų riedulių Pamario lygumoje).
Drevernos šiaurės rytiniu pakraščiu eina Vilhelmo kanalas (iškastas 1863–1873 m.), kuriuo laivai iš Nemuno patekdavo į Klaipėdą neišplaukdami į Kuršmares, išlikęs senas šliuzas. Ties kaimu į marias įteka gilus Drevernos upelis, buvusi Minijos deltos atšaka. Yra senos kaimo kapinės. Išlikęs autentiškas XIX a. namas, restauruotas.
== Etimologija ==
Pro kaimą teka Drevernos upė, todėl tai vandenvardinis vietovardis. Seniausia minima lytis yra Drivene. Tarmiška forma Draverna.) Anksčiau kaimas dar vadintas Drevėnai.
== Istorija ==
Dreverna (Drivene) minima nuo 1253 m. XVII a.–XVIII a. Dreverna buvo svarbus prekybinis centras, joje vykdavo dideli žuvų turgūs (turgus vadintas Strykiu). 1785 m. minimas kaip karališkasis kaimas prie marių, 23 sodybos. 1898 m. ikurta pradžios mokykla. Kaimas turįjo vandens reguliavimo stotį, lentpjūvę, malūną, navigacijos bokštą. Upes ir kanalo sankirtoje veikė muitinė.
TSRS metais žuvininkystės ūkio centrinė gyvenvietė.
Gyvenvietė stipriai nukentėjo 2007 m. sausį dėl viesulo – kelioms dienoms buvo dingusi elektra, nutrūko energijos tiekimas, buvo šilumos tiekimo trikdžių.
== Milžinkapis ==
Anot padavimo, Drevernos apylinkėse kadaise gyvenęs milžinas, mielai padėdavęs žmonėms. Sykį vienas senolis norėjo per Marias pereiti ir užmaryje prisirinkti malkų, nes ten augusi puiki giria. Todėl senukas kreipėsi į milžiną, kad tasai užpiltų Marias ir senukas galėtų pereit į girios pusę. Milžinas nuėjo Drevernon smilčių parsinešti, prisikrovė pilną maišą ir ėjo Marių užpilti. Tačiau jam pratrūko maišas ir smiltys pabiro ant žemės.
Milžinas atsisėdo ant smilčių maišo lopyti. Jo ilgos kojos nutįso iki Brukšvos pievos, kurios buvo priaugusios krūmų ir ten veisėsi daug vilkų. Alkani vilkai subėgo prie milžino ir nukrimto jam kojas. Jis buvo taip įsigilinęs į savo darbą, kad visai nepajuto blogo vilkų darbo, todėl nusilpo ir staiga numirė.
Kitą dieną žmonės susirinko, apverkė gerąjį milžiną, o paskui jį aprausė smiltimis. Paskui smarkus vakarų vėjas supustė aukštą smailą kauburį. Jis dabar vadinamas Drevernos kapais arba milžinkapiu. Čia laidodami jie dar randa milžino kaulų.
== Sportas ==
Ties Dreverna Kuršių mariose yra svarbi vieta jėgos aitvarų ir banglenčių sporto entuziastams. Čia negilus krantas ir palankus buriavimui (pakankamai stabilus) vėjas laikoma viena geriausių vietų jėgos aitvarams Lietuvoje ir ypač – pradedantiesiems.
== Žvejyba ==
Įvažiuojant į Dreverną svečius pasitinka medinis žvejys, laikantis žuvį su užrašu Dreverna. Tai liudija, kad šis kaimelis nuo seno yra gyvenamas žvejų. Dar ir dabar ten užsiimama versline žvejyba. Žvejų garbei kiekvienais metais kaimelio prieplaukoje vyksta didelis susibūrimas. Pasitinkamas Bangpūtys, plaukdinamas vainikas mirusiems žvejams mariose, taip pat dainuojamos žvejų dainos.
Tekstas automatiškai nuskaitytas iš Vikipedijos puslapio, todėl gali pasitaikyti klaidų. Plačiau apie kaimą - lietuviškoje Vikipedijoje.
Turai savivaldybėje
Girkaliai (2021, Klaipėdos rajono savivaldybė)
Dituva (2021, Klaipėdos rajono savivaldybė)
Ližiai (2021, Klaipėdos rajono savivaldybė)
Endriejavas (2021, Klaipėdos rajono savivaldybė)
Kvietiniai (2021, Klaipėdos rajono savivaldybė)
Plėškučiai (2021, Klaipėdos rajono savivaldybė)
Kalnuvėnai (2021, Klaipėdos rajono savivaldybė)
Dovilai (2021, Klaipėdos rajono savivaldybė)
Kalniškė (2021, Klaipėdos rajono savivaldybė)
Rudaičiai (2021, Klaipėdos rajono savivaldybė)
Atsitiktiniai turai
Ringuvėnai (2012, Šiaulių rajono savivaldybė)
Utena (2021, Utenos rajono savivaldybė)
Menčiai (2017, Akmenės rajono savivaldybė)
Senamiestis (2012, Vilniaus miesto savivaldybė)
Juodbūdis (2012, Prienų rajono savivaldybė)
Bariūnai (2012, Joniškio rajono savivaldybė)
Obelytė (2020, Alytaus rajono savivaldybė)
Naisiai (2012, Šiaulių rajono savivaldybė)
Meškasalis (2018, Alytaus rajono savivaldybė)
Vievininkai (2017, Elektrėnų savivaldybė)
Atsitiktinės panoramos
Zaraso ežeras nuo apžvalgos rato žiemą
Ceikiniai nuo vandens bokšto žiemą
Panorama nuo Ukmergės teleradijo bokšto
Vilnius nuo televizijos bokšto
Kielių apylinkės nuo vandens bokšto
Musninkai nuo vandens bokšto
Reškutėnų apylinkės (Lygumai) nuo apžvalgos bokšto
Sadūnai nuo vandens bokšto
Avilių apylinkės nuo vandens bokšto žiemą
Vepriai nuo vandens bokšto
Atsitiktiniai kelių turai
1313 (Parovėja-Juozeliškiai-Virškupėnai)
5230 (Paberžė-Barskūnai-Medžiukai)
1605 (Kepaliai-Gasčiūnai-Meškuičiai)
4010 (Ringuvėlė-Šalvenai-Šakyna)
3620 (Juodupė-Aleknos-*Aknystė)
3012 (Tiltagaliai-Sodeliai)
2007 (Akademija-Šlapaberžė-Berželė)
4229 (Vilkiškiai-Bitėnai-Panemunė)
1311 (Biržai-Užušiliai-Latveliai)
2909 (Pakruojis-Klovainiai)